Latvijā šobrīd aktīvi darbojas vairāki desmiti radiostaciju un katrai no tai ir sava vairāk vai mazāk lojāla auditorija. Pati populārākā radiostacija ir Latvijas Radio 2, kas spēlē zaļumballes tipa mūziku un šlāgerus latviešu valodā, taču ne visi var to izturēt visas diens garumā. Kāds ir risinājums?
Klausoties mūziku radio atskaņotājā ir iespējams pārslēgt vai pārgriezt radio stacijas ar pulti, podziņā vai ripulīšiem. Tiem, kas dzīvo 21. gs ir pieejami dažādas iespējas klausīties radio online vidē. Tas nodrošina, ka mūziku vai pārraides var pārslēgt zibenīgi, negaidot reklāmas beigas ar vienu peles klikšķi.
Latvijā daudzi dod priekšroku dažādām eradio aplikācijām, kas ļauj klausīties radio mobilajā telefonā. Tas nodrošina, ka Latvijas radiostacijas ir dzirdamas arī tajos reģionos, ciemos vai būdiņās, kur FM viļņu apraide nesniedzas vai nav pietiekami kvalitatīva. Iepriekš minētais, protams, ir spēkā tikai pie nosacījuma, ka dotajā vietā ir pieejams inteneta signāls. Pilnīgi dziļā mežā varētu būt dzirdami tikai īsviļņu vai ultraīsviļņu radio, kas dzirdami pat daudzu tūkstošu kilometru attālumā.
Pētījumi liecina, ka 2018. gada ziemā radio vismaz reizi dienā klausījās vairāk kā 1 miljons klausītāju. Šī iemesla dēļ radio joprojām ir uzskatāms par drošāko un labāko veidu kā sasniegt Latvijas iedzīvotājus. TV skatīšanās un interneta lietošanas paradumi būtiski atšķiras dažādās vecuma grupās, taču radio pārraides tiešā vai netiešā veidā ir dzirdamas visiem.
Lai klausītos radio internetā ir vajadzīgs dators, mobilais telefons vai planšete un pieslēgums interneta tīklam. Ja vēlaties noklausīties kādu jaunu radio staciju, iespējams, ir vērts apmeklēt fano mājaslapu, kur pieejamas Latvijas un ārzemju radio stacijas. Ja turpretim gribat klausīties Latvijas Radio arhīva pārraides, to var izdarīt Latvijas radio 1 sadaļā arhīvs.