Vislabākais tulkotājs

Kurš ir vislabākais tulkotājs 2024. gadā

Kurš šobrīd ir labākais online tulkotājs pasaulē? Būsim godīgi. Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju, kad vajag kaut ko iztulkot atver Google Translate. Pie tā jau gadiem esam pieraduši un lietojam ikdienā, taču vai tas ir pats labākais, ko varam atrast internetā?

Mākslīgā intelekta uzturētie tiešsaistes tulkotāji spēj zibenīgi pārtulkot atsevišķus vārdus, frāzes, teikumus, rindkopas un pat lapas, taču to precizitāte mēdz pieklibot. Visticamāk, jau tuvāko mēnešu vai vēlākais gadu laikā situācijas uzlabosies un mēs to redzēsim savām acīm.

Kamēr tas vēl nav noticis, online tulkotāji ir lielisks risinājums, lai izprastu teksta jēgu, izmantotu online tulkotāju sazinoties ar kolēģiem, draugiem vai paziņām ārzemēs. 100% precizitāti no šiem rīkiem neceram sagaidīt, taču tie ļauj ietaupīt laiku, atvieglo ikdienu un padara mūsu dzīvi vienkāršāku.

Turpinājumā aplūkosim, kurš vai kuri ir vislabākie tulkotāji.

  1. Google Translate

Google Translate – ir Latvijā un arī pasaulē populārākais tulkotājs ar vairāk kā 100 valodām. Google tulkotājs var iztulkot tekstu, mājaslapas, atskaņo tekstu audio formātā, tulko tekstu no fotogrāfijas. Papildus tam, Google tulks nodrošina pareizrakstības pārbaudes un vārdnīcas funkcijas. Lietotāji var apstiprināt tulkojumu kā pareizu, ieliekot zvaigznīti.

Google Translate reizēm ir problēmas ar terminoloģiju un atsevišķiem vārdiem, taču kopējo teksta jēgu tas pārtulko ļoti labi. Maksimālais teksta apjoms, ko var pārtulkot vienā reizē ir 5000 rakstu zīmes. Ja teksts ir garāks, to jātulko pa daļām.

Kopumā ļoti labs risinājums vairumā gadījumu. Ja vajadzīga augstāka precizitāte, piemēram, jātulko dokumenti, joprojām jāmeklē profesionāli tulkošanas pakalpojumi. Vai tulkošanas biroji paši izmanto Google Translate vai arī paļaujas uz savu kompetenci, grūti spriest. Automātiskie tulkošanas rīki nereti veido dīvainas teikumu konstrukcijas, kuru labošanai laiks aiziet vairāk nekā rakstot tekstu no sākuma pašam.

  1. Precīzākais tulkotājs – Deepl

Deepl sevi reklamē kā pašu precīzāko online tulkotāju un ne bez pamata. Dažādos testos tas sevi ir ļoti labi parādījis. Izprot ne tikai atsevišķus teikumus un frāzes, bet arī teksta kopējo kontekstu un pārsvarā veido teikumus ar pareizu konstrukciju.

Deepl ļauj tulkot ne tikai tekstu, bet arī .pdf, .doc un .ppt formāta dokumentus. Bezmaksas variantā vienā reizē var iztulkot 1500 zīmes. Maksas versijā iespējams tulkot komandā, tulkot neierobežota izmēra tekstus un tiek piedāvāta augstāka drošība. Var pārtulkot arī ierunātu tekstu, taču zemākā kvalitātē nekā tekstu.

Atpazīst ievadīto tekstu pēc valodas. Atbalsta arī Latvijas un pārējo Baltijas valstu valodas. Noteikti vērts izmēģināt.

  1. Bing Translator

Microsoft izstrādātais tulkotājs – Bing Translator ir kārtējais mašīntulkošanas risinājums. Funkcionalitātes ziņā līdzīgs jau apskatītajiem Google Translate un Deepl. Tā kā Microsoft sadarbojas ar OpenAI, kam pieder ChatGPT varam paredzēt, ka jau tuvākajā laikā Bing Translator kvalitāte

  1. Reverso

Reverso – vienkāršs un ērts tulkotājs. Atbalsta lielākās un izplatītākās valodas, taču ne latviešu valodu. Noderīgs, ja pārzināt kādu citu svešvalodu, piemēram, angļu, vācu, krievu vai franču.

Maksimālais apjoms, ko vienā reizē var iztulkot ir 800 rakstu zīmes. Iepriekš minēto iemeslu dēļ vairums Latvijas iedzīvotāju dos priekšroku kādam no pirmajiem trīs pieminētajiem risinājumiem.

vieglu teksta fragmentu, vienkāršu frāžu tiešsaistes tulkošana. Atbalsta 14 valodas, ir pieejama pareizrakstības pārbaudes un vārdnīcas funkcija. Vienlaikus var apstrādāt ne vairāk kā 800 rakstzīmes. Sarežģītu terminoloģiju, ļoti specializētus izteicienus un slengu sistēma nespēj apstrādāt.

  1. Tildes tulkotājs

Tildes tulkotājs ir Latvijas zinātnieku izstrādāts tulkotājs. Ilgus gadus bija labākais tulkotājs angļu-latviešu un latviešu-angļu valodu pāros. Pēdējos gados nav dzirdēts, ka Tilde lepotos ar šādiem panākumiem. Iespējams, Google Translate un Deepl ir viņus pārspējuši.

Tildes mašīntulkotājs atbalsta 20 valodas. Ļauj ielādēt tulkošanai arī dokumentus dažādos formātos. Maksas variantā piedāvā arī vārdnīcas funkciju, ļauj tulkot neierobežota garuma tekstu, API, CAT, MS Outlook u.c. iespējas.

Kurš ir labākais tulkotājs?

Tulkotāju saraksts ir daudz garāks nekā šeit apskatītais. Esam apskatījuši pašus populārākos. Plašāku online tulkotāju sarakstu varat atrast QT mājaslapā. Tur īsumā aplūkotas arī dažādas nozares svešvārdu vārdnīcas.

Parastiem lietotājiem, kas pieraduši pie bezmaksas tulkošanas risinājumiem vairumā gadījumā derēs kāds no pirmajiem trīs minētajiem tulkotājiem – Google Translate, Deepl un Bing. Tiem, kam nepieciešama papildus funkcionalitāte, ir vērts iedziļināties arī Tildes un citu izstrādātāju maksas versijās.

Neviens no tulkotājiem negarantē pilnīgu precizitāti. Tajās retajās reizēs, kad vajadzīgs oficiāls tulkojums ar notariālu apliecinājumu, jādodas uz kādu no tulkojumu birojiem un jāver vaļā maks.

Mūsuprāt, vislabākais tulkotājs ikdienas vajadzībām ir Deepl. Pārbaudiet, salīdziniet tulkojuma kvalitāti un izvēlieties sev piemērotāko.

Scroll to Top
Scroll to Top