Mēbeļu izvēles ceļvedis katrai gaumei

Mēbeļu iegāde nav vienkāršs uzdevums.  Mēbeļu izskats, izmērs, kvalitāte, zīmols, materiāls, mēbeļu veikals, garantija, piegāde – mainīgie, kas jāņem vērā ir ļoti daudz. Pirkt internetā vai doties tās apskatīt klātienē? Internetā ir ērtāk, bet gribas arī tās aptaustīt un redzēt dzīvē.  Ja bez tā var iztikt, mēbeļu veikali internetā (piemēram, Mebel Offer) ļauj salīdzināt preču cenas, parametrus un citus mainīgos, neizejot no mājas.

Pareizi izvēlētas mēbeles spēj ne tikai uzlabot mājokļa funkcionalitāti, bet arī atspoguļot mūsu personīgo stilu un radīt vēlamo atmosfēru. Šis īsais ceļvedis palīdzēs jums atrast tieši to, ko meklējat, apmierinot gan praktiskās, gan estētiskās vēlmes.

Izmēriet telpas un izplānojiet tās iekārtojumu

Katrai telpai ir savas īpatnības. Sērijveida dzīvokļi Rīgā ir salīdzinoši nelieli ar zemiem griestiem. Pirms mēbeļu, sevišķi lielu mēbeļu – gulta, dīvāns, divguļamā gulta, stūra dīvāns, drēbju skapis – vizualizējiet kā tās izskatīsies.

Labākais veids kā to izdarīt – uzlīmējiet uz grīdas krāsotāju līmlenti jauno mēbeļu izmēros. Tas dos perfektu priekšmetu par to, cik reāli daudz vietu aizņems lielgabarīta mēbeles.

Plānojat pirkt nelielu naktsskapīti, kumodi vai kafijas galdiņu? To varēsiet jebkurā brīvā vietā, bet arī šeit nenāks par ļaunu saprast tieši cik lielu vietu konkrētā mēbele aizņems jūsu istabā.

Alternatīva būtu izmantot internetā pieejamās 3D modelēšanas programmas. Ierakstiet Google “furniture planner” un atradīsiet daudzas noderīgas Web adreses, kas ļauj tiešsaistē veikt istabas iekārtojuma plānošanu.

Vai atbilst jūsu gaumei un interjeram

Mēbeles var būt atturīgas un modernas, greznas, stilīgas, dārgas un lētas. Pieņemot, ka izmērus esat ņēmuši vērā, atliek izvēlēties mēbeļu stilu.

Jums nav jābūt vajadzīgs interjera dizaina speciālists, lai izveidotu pārdomātu un gaumīgu mājokli. Idejas varat smelties Pinterest vai dzīvesstila un mājokļa iekārtošanas blogos. Arī Youtube, IG un Tiktok video var būt labi iedvesmas avoti.

Arī tad, ja neizmantojat nevienu no šiem pieminētajiem resursiem, neuztraucieties. Ikviens no mums var iekārtot mājokli atbilstoši savai iedvesmai.  Jūsu dzīvojamā istaba, guļamistaba vai virtuve ir tikai jūsu privātā darīšana. Nevienam nav tiesības likt jums pirkt mēbeles un iekārtot mājokli pretēji jūsu ieskatiem. No otras puses, pasmelties idejas ārpus savas ierastās zonas arī nenāks par ļaunu.

Kopējas iezīmes varam saskatīt katra dzīvokļa un privātmājas plānojumā, taču katram no mums ir sava gaume. Mūsdienās ir iespējams ražot mēbeles katrai gaumei un vajadzībai.

Neaizmirstiet par funkcionalitāti

Pārveidojamās mēbeles, piemēram, izvelkamais krēsls, gulta vai izvelkamais stūra dīvāns ļauj maksimāli lietderīgi izmantot telpas platību. Dīvāns-gulta var kalpot kā rezerves guļvietu ciemiņu vai nakšņošansas vietu pašiem, ja viet ir ļoti ierobežota.

Funkcionāli izvelkamie dīvāni ļauj novietot gultasveļu, spilnvenu, segas, pidžammu un citas mantas veļas kastē zem dīvāna. Izvēloties šādu dīvāna modeli, jums nebūs papildus vajadzīgs skapis gultasveļai un segām. Viss vajadzīgais naktsmieram tiks savākts vienā vietā.

Neamirstiet arī par auduma vai koka kopšanas īpatnībām. Izvēlieties materiālus, kurus ir viegli notīrīt un vajadzības gadījumā arī nomazgāt. Spilgtos saules staros putekļi vairāk izcelsies uz tumšas krāsas mēbelēm, bet vieglai mazgāšanai jādod priekšroku speciālajiem izmazgājamajiem audumiem.

Kvalitatīvas un lētas mēbeles – vai reāli iespējams?

Labas un kvalitatīvas mantas parasti maksā dārgāk nekā mazāk kvalitatīvas, bet ne vienmēr. Pērkot mēbeles vai jebkuras citas preces no atpazīstamiem zīmoliem, jūs maksājat arī par zīmola reklamēšanā ieguldīto naudu.

Izvēloties mazāk zināmus ražotājus, sanāk riskēt, taču veiksmes gadījumā pastāv iespēja arī ietaupīt.

Otrs variants kā ietaupīt, ir pirkt lietotas mēbels no Zviedrijas, Vācijas vai Nīderlandes. Rietumeiropas valstu iedzīvotāji regulāri maina viesistabas un guļamistabas mēbeles. Tumšas un ķiršu krāsas skapji, galdi, gultas, krēsli – to visu un vēl vairāk lielā vairumā varat atrast lietoto mēbeļu veikalos.

Kā ar garantiju? Ikvienai jaunai mēbelei ir spēkā 2 gadu garantija (privātpersonām). Tiesa, ja kaut kas saplīsīs, būs jāpierāda, ka bojājums nav radies jūsu darbības rezultātā. Ja rodas problēmas ar tirgotāju, sazinieties ar PTAC speciālistiem.

Vai jūs esat tik bagāti, lai pirktu lētas mēbeles? Savā sapņu mājā noteikti ir vērts ieguldīt naudu un pirkt kvalitatīvas mēbeles. Īres dzīvoklim, pagaidu mājai vai jebkurai citai dzīvesvietai, kur neplānojat uzturēties ilgi, varat pirkt arī lētas mēbeles.

Jāņem vērā arī budžets. Gulēt uz vingrošanas matrača var, bet nav vēlams to darīt ilgstoši. Ja jums nav nauda premium klases gultas matracim, varat derēs jebkurš matracis. Kad iekrāsiet naudu, pērciet citu.

Krāsa arī ir svarīga

Mēbeļu krāsas šobrīd ir ļoti daudzveidīgas, bet populārākie modeļi parasti ir klasiskās krāsās. Cilvēki vēlas mēbeles, kas ir viegli kopjamas, paslēpj defektus un izskatās labi arī tad, ja tās nedaudz novārtās.

Mēbeļu veikali un saloni gan šobrīd piedāvā iespēju pasūtīt mēbeles jebkurā krāsā. Ja konkrētais modelis nav uz vietas, varat to pasūtīt. Būs jāgaida nedaudz ilgāk, taču rezultāts būs tā vērts.

Eksperimentējiet un uzburiet savu sapņu mājokli.

Secinājumi par mēbeļu iegādi

Mēbeļu pirkšana var šķist nogurdinoša, taču tā ir arī patīkama aktivitāte. Kad darbiņš būs padarīts,  varēsiet baudīt atmosfēru sevis pašu iekārtotajā interjerā.

Jums nav jāsteidzas.  Noskaidrojiet vidējo cenu līmeni un pārlūkojiet veikalu piedāvājumus un akcijas internetā. Kad atrodat piemērotu variantu, pasūtiet uzreiz vai dodieties uz mēbeļu veikalu, aplūkot tās klātienē. 

Scroll to Top
Scroll to Top