Durvju montāža – darīt pašam vai uzticēt meistaram?

Katrai mājai ir divu veidu durvis – ārdurvis un iekšdurvis un abām no tām nomaiņas procesā vai uzstādot pirmo reizi ir vajadzīga montāža. Teorētiski durvju uzstādīšana ir vienkāršs process, bet ir vajadzīgi instrumenti, zināšanas un nedaudz arī prasmes. Ja instrumenti nav, tos var iznomāt būvniecības instrumentu nomā vai aizņemties. Lai nepieļautu kļūdas būtu vēlams paņemt talkā kādu zinošāku draugu vai paziņu. Ja viss saiet dēlī vai nav pārliecības par saviem spēkiem, varat pasūtīt durvju montāžas pakalpojumus kādam, kas to reāli prot.

Meistarus varat meklēt sludinājumu portālos vai kādā no portāliem, kas apkopo gabaldarbu strādniekus. Trešā iespēja ir piezvanīt uz kādu no durvju veikaliem vai montāžas firmām un salīgt speciālistu oficiālā veidā. Pēdējais variants ir pats drošākais, jo sniedz zināmas garantijas par meistaru kvalifikāciju un prasmēm.

Kā notiek durvju montāža?

Iekšdurvju un ārējo durvju uzstādīšana ir ļoti svarīgs process, kas prasa uzmanību detaļām un precizitāti, lai nodrošinātu pareizu montāžu un funkcionalitāti. Šeit sniegts vispārīgs pārskats par to, kā parasti tiek uzstādītas ārdurvis:

  • Uzmērīšana.  Pirms uzstādīšanas izmēriet durvju ailes, lai pārliecinātos, cik lielas durvis vajag pirkt. Kad tās ir atvestas, veiciet mērījumus vēlreiz. Reizēm tirgotāji kļūdās un atsūta nepareizās durvis.
  • Demontāža. Pārliecinoties, ka viss ir kārtībā, noņemiet vecās durvis un pārbaudiet, vai apkārtējā teritorija nav bojāta vai sapuvusi. Durvju koka rāmim vispirms izskrūvējiet skrūves, kas to tur pie sienas (ja tādas ir)/ Pēc tam pārzāģējiet ot augšpusē uz pusēm ar elektrisko zāģi. Izlauziet veco rāmi un sagatavojiet aili jaunām durvīm (noņemiet nelīdzenumus). Pārmēriet vai izmēri atbilst iepriekš mērītajiem.
  • Nepieciešamie instrumenti. Šis ir vairāk sagatavošanās solis, bet to nedrīkst izlaist.  Vajadzēs dažādus instrumentus – līmeņrādis, mērlente, āmurs, naglas vai skrūves, starplikas, urbjmašīna vai skrūvgriezis, montāžas putas. Durvju apdarei būs vajadzīgs arī zāģis, vēlams ripzāģis ar kuru var nozāģēt durvju apmales precīzā lenķī.
  • Durvju montāža. Uzmanīgi novietojiet durvis atvērumā, pārliecinoties, ka tās ir vertikāli un horizontāli vienā līmenī. Izmantojiet līmeņrādi un starplikas, lai noregulētu un uzturētu pareizu stāvokli. Pārliecinieties, ka starp durvīm un rāmi no visām pusēm ir vienmērīga atstarpe. Montāžu vieglāk ir veikt divatā, bet to var paveikt arī viens cilvēks. Pieskrūvējiet rāmi pie sienas ar atbilstoša izmēra skrūvēm. Betona sienā pirms skrūvēšanas jāizurbj caurumi un jāievieto dībeļi.
  • Nostiprināšana. Aizpūtiet brīvās vietas starp rāmi un sienu ar montāžas putām. Ņemiet vērā, ka putas sacietēšanas procesa laikā palielina savu apjomu vidēji par 50%. Precīzāka informācija par putu palielināšanas apjomu ir redzama uz iepakojuma.
  • Durvju aplodu montāža. Atzīmējiet aplodu garumu un piezāģējiet tās virspusē 45 grādu lenķī, lai tās precīzi saderētu. Aplodas pieskrūvējiet vai, ja siena ļauj pieskavojiet ar skavu pistoli. Papildus tam aplodu var apakšā pielīmēt ar atbilstošu līmi.
  • Ievietojiet durvis eņģēs un uzstādiet rokturi un slēdzeni, ja tas nav izdarīts jau iepriekš.
  • Pārliecinieties, ka durvis veras brīvi, bez aizķeršanās.

Ja uzstādāt ārdurvis, papildus būs nepieciešams uzstādīt arī slieksni. Ieteicams uzstādīt koka vai labāk metāla slieksni. Pēdējais būs izturīgāks un kalpos būtiski ilgāks par koka slieksni.

Durvju uzstādīšanas pamācību video

Ārdurvju montāžas vizualizācija

Iekšdurvju uzstādīšanas pamācība soli pa solim

 

Cik izmaksā durvju montāža?

Durvju montāžas izmaksas ir atkarīgas no durvju veida, attāluma līdz nekustamajam īpašumam un montāžas firmas cenrāža. Vislētāk to ir darīt pašam vai kopā ar kādu zinošu cilvēku. Ja uzticēsiet šo pienākumu kādam citam ir jārēķinās ar izmaksām vismaz 100 EUR apmērā, taču firma var prasīt arī 200 EUR un vairāk.

Metāla durvis dzīvoklim ar uzstādīšanu

Rīgā lielākā daļa iedzīvotāju dzīvo sērijveida dzīvokļos un uztraucas par savu drošību. Tā rezultātā metāla durvis ir kļuvušas samērā populāras. Ražotājiem un tirgotājiem, kas apkalpo sērijveida projektus ir iekrājusies pieredze un durvju montāža sokas raiti. Ja apsverat iespēju mainīt durvis, varat atrast firmu, kas pārdos un uzstādīs durvis par saprātīgu cenu.

Durvju cenas varat aplūkot internetā, bet precīzu informāciju par uzstādīšanas izmaksām varat uzzināti tikai aprunājoties ar pārdevējiem. Pērkot durvis, iespējams, izdodas sarunāt kādu īpaši izdevīgu piedāvājumu. Durvju veikals – https://www.durvjupasaule.lv/ pārdod ārdurvis dzīvoklim, privātmājai un arī bīdāmās terases durvis. Tiem, kas grib redzēt durvis klātienē, durvju salons piedāvā tās aplūkot uz vietas.

Lai izvairītos no pārpratumiem un liekiem tēriņiem, ir vērts apsvērt iespēju uzticēt durvju uzmērīšanu un uzstādīšanu vienai un tai pašai firmai vai zināmam meistaram. Ja gadīsies, ka kaut kas noiet greizi, būs zināms, kam prasīt atbildību.

Scroll to Top
Scroll to Top